Isolatieaanpak Nij Begun start stap-voor-stap
Woningeigenaren van gemeente Aa en Hunze kunnen met ingang van 2 september 2025 subsidie aanvragen om hun woning te isoleren en ventileren tot de isolatiestandaard. Hiervoor is er ruim de tijd om hiermee aan de slag te gaan, want de aanpak loopt tot juni 2035.
Met deze aanpak investeert de overheid de komende tien jaar in goed geïsoleerde en geventileerde woningen in Groningen en Noord-Drenthe. Dat zorgt niet alleen voor een goed geïsoleerd en gezond huis, maar ook voor een lagere energierekening en een beter milieu. Het is een van de maatregelen van Nij Begun en onderdeel van de compensatie van de gevolgen van de gaswinning.
Meer dan alleen een subsidie
Het is meer dan alleen een subsidie. Mensen die dat willen, kunnen van A tot Z geholpen worden door een isolatieondersteuner. Bijvoorbeeld met het vinden van een isolatieadviseur die het isolatieplan voor je maakt, het maken van een financieel overzicht, het kiezen van de maatregelen en het helpen bij het aanvragen van de subsidie. Vanaf 2 september is stapsgewijs het loket voor nieuwe aanvragen geopend. Dit gaat op basis van postcode. Op de kaart hieronder kunt u bekijken wanneer uw postcode aan de beurt is.
Is uw postcode nog niet aan de beurt, maar wilt u al wel beginnen? Dan moet u de kosten eerst zelf betalen. U kunt de subsidie achteraf aanvragen, zodra uw postcode in aanmerking komt. Let op: een isolatieplan is meestal verplicht, behalve als de kosten onder de €10.000 blijven. Kijk voor de exacte voorwaarden op isolatie.nijbegun.nl. En let op: er zijn bedrijven of tussenpersonen die woningeigenaren tegen betaling willen helpen bij deze subsidie. Wij adviseren om alle gratis hulp van Nij Begun te gebruiken, via de officiële website van isolatie.nijbegun.nl.
Heeft u vragen?
Bel het KlantContactCentrum van Nij Begun van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur via 050-3164400 of mail naar isolatie@nijbegun.nl.