Coronacrisis

Vanwege de coronacrisis zijn de openingstijden van het gemeentehuis gewijzigd. 

•    Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 09:00 en 12:00 uur. 
•    U kunt alleen nog op afspraak komen. Een paspoort of rijbewijs ophalen kan wel zonder afspraak. 
•    U kunt alleen telefonisch een afspraak maken via 14 0592.
•    U kunt ons wel bellen en mailen. Veel zaken zijn online te regelen.
•    Het afvalbrengstation is open op de reguliere tijden. De Gratis Compostdag gaat niet door. 

Lees onze laatste updates over de coronacrisis.

Aa en Hunze doet oproep: begrijpt u deze tekst?

In de Week van de Alfabetisering staat er een opvallend spandoek voor de ingang van het Gemeentehuis. Een doek met een tekst waarvan een deel niet leesbaar is.

De gemeente vraagt hiermee tijdens de Week van de Alfabetisering aandacht voor laaggeletterdheid.

Circa 2.500  laaggeletterden

De gemeente vraagt mensen een poging te doen om de strekking van de tekst te raden. Wethouder Bas Luinge: “Elke dag onthullen we een gedeelte van de tekst. Het blijkt dat het knap lastig is om een tekst te begrijpen als je niet alle woorden kunt lezen. Met deze actie willen we voorbijgangers laten ervaren hoe het is om moeite te hebben met taal. Laaggeletterdheid komt vaker voor dan men denkt. Ook in onze gemeente hebben ongeveer 2.500 mensen moeite met lezen en schrijven.”

Taalhuis

De actie is een promotie voor het Taalhuis. Het Taalhuis is een plek voor iedereen die de Nederlandse taal beter wil leren lezen en schrijven. Dat doen ze onder andere door het geven van trainingen en het ondersteunen en begeleiden van mensen die minder taalvaardig zijn. Luinge: “Inwoners van onze gemeente die beter willen leren lezen of schrijven, of handiger willen worden met de computer zijn van harte welkom.” Het Taalhuis is gevestigd in de Bibliotheek Gieten.

Week van de Alfabetisering

Wethouder Bas Luinge en taalcoördinator Miep Koops onthulden het doek vanochtend