Waarom ‘de Boomhut Battle’ zo goed voor de gemeente is

Het is voor het tweede jaar op rij dat er, onder het toeziend oog van camera’s, boomhutten worden gebouwd in Drenthe. Vier families gaan in het EO-programma ‘de Boomhut Battle’ de strijd met elkaar aan om de mooiste boomhut te bouwen. In de gemeente Aa en Hunze zullen twee van deze imposante bouwwerken verrijzen. Maar wat maakt de gemeente nu zo geschikt voor dit programma? En wat zijn de voordelen? Wethouder Bas Luinge geeft een toelichting.

Boomhut Battle

‘We hebben in de provincie en onze gemeente eigenlijk alles wat nodig is om het programma succesvol te maken. Drenthe staat bekend als fietsprovincie, maar we hebben zoveel meer mooie dingen te bieden. Recreatiegebieden- en bedrijven in onze gemeente zijn daar een voorbeeld van. Daar moet de toerist wel op gewezen worden.’ 

Het programma brengt nog meer voordelen met zich mee. Zo kunnen ondernemers uit de recreatie- en toerismesector  profiteren van de aandacht. ‘Uit onderzoekscijfers van de vorige editie is gebleken dat het zowel lokaal als provincie breed voor veel meer boekingen heeft gezorgd. Het is dus een enorme stimulans voor de sector.’

Recreatie is door de jaren heen steeds belangrijker geworden voor zowel de provincie als de gemeente. Het is dan ook geen verrassing dat er veel geïnvesteerd wordt in deze sector. Bedrijven kunnen hierin samenwerken. ‘Toerisme en recreatie stimuleren, dat doe je samen.’, zegt wethouder Bas Luinge. Voor ondernemers liggen er namelijk kansen om samen te werken op het gebied van recreatie en toerisme. ‘De ondernemers die meedoen zijn laaiend enthousiast, ze vinden het echt hartstikke leuk. Het is leuk om die bereidheid op het gebied van samenwerking te kunnen zien, ook bij andere bedrijven.’

Aan het programma doen ook kinderen mee. Zij zullen samen met hun familie punten proberen te verdienen die ze nodig hebben om de strijd te winnen. Op een aantal locaties in Drenthe worden door de deelnemers opdrachten uitgevoerd, die verschillende spelelementen bevatten.

Wie het programma gaat bekijken om een indruk van Drenthe en de gemeente te krijgen zal gelukkig niet worden teleurgesteld. ‘Het zijn stuk voor stuk prachtige locaties, en dat allemaal hier om de hoek.’, aldus Bas Luinge. Op de vraag waarom ook de rest van Nederland naar ‘de Boomhut Battle’ moet gaan kijken, heeft de wethouder een duidelijk antwoord. ‘Je ziet meer dan alleen vier mooie boomhutten. De mensen, de sfeer en het landschap eromheen zijn net zo mooi. Misschien nog wel mooier.’

Wie benieuwd is naar het televisieprogramma ‘de Boomhut Battle’, zal alleen nog wel even geduld moeten hebben. Vanaf januari 2019 zijn de afleveringen te zien bij de EO op ZAPP (NPO 3).